I Niedziela Wielkiego Postu

Mt 4, 1-11 Jezus przez czterdzieści dni pości i jest kuszony

Ogłoszenia parafialne

1. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo i Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 17.30 a Gorzkie Żale w niedzielę o godz.16.15 z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii drzewa Krzyża św. Bardzo serdecznie zapraszamy.

2. Miło nam poinformować, że nasz kleryk Filip Lorenc w tym roku przygotowuje się do przyjęcia świeceń Diakonatu. Są to świecenia bezpośrednio poprzedzające święcenia kapłańskie. Polecamy pamięci modlitewnej naszego alumna. Jednocześnie informujemy, że jeśli byłyby znane jakiekolwiek przyczyny uniemożliwiające przyjęcie świeceń przez naszego alumna to prosimy o bezzwłoczne poinformowanie nas o zaistniałych przeszkodach.

3. W najbliższy piątek rozpocznie się z naszej parafii pielgrzymka do Włoch. O godz. 18:00 w naszym kościele odprawimy Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymowania. Zapraszamy na tę Mszę św. parafian, a zwłaszcza rodziny pielgrzymów. Po Mszy będzie miało miejsce pakowanie bagaży do autokaru i odjazd. Przypominamy o zabraniu niezbędnych leków oraz wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

4. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na misje. Ofiary przeznaczamy dla polskich misjonarzy.

5. Parafialny Zespół Caritas uruchamia punkt bezpłatnego wypełniania PIT z możliwością przekazania 1% na rzecz naszego Zespołu Caritas. Będzie on czynny w każdy piątek po drodze krzyżowej w salce katechetycznej. Podpisaliśmy stosowne porozumienie z Caritas Radomską. Zebrane środki z akcji 1% przeznaczamy na pomoc dzieciom z naszej parafii oraz na zakup sprzętu medyczno rehabilitacyjnego do wypożyczalni prowadzonej przez Caritas naszej Parafii. Prosimy szczególnie te osoby, które jeszcze nigdzie nie przekazują 1% o wsparcie naszej akcji. W PIT wpisujemy numer KRS Caritas radomskiej oraz cel szczegółowy Caritas Jedlińsk. Szczegóły na ulotkach pod chórem oraz na plakacie w gablocie.

6. Prasa katolicka: dzisiaj Rycerz Niepokalanej i Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

7. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy +Grzegorza Garbarczyka , Andrzeja Chrzanowskiego oraz + Helenę Kolbus. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o łaskę wiecznego zbawienia: wieczny odpoczynek …….

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress