I Niedziela adwentu

Mt 24, 37-44 Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Przeżyjmy ten czas na modlitwie, oraz na większej wrażliwości na drugiego człowieka. Roraty w naszym kościele o godz. 6.00 a o 5.30 Godzinki do NMP. Dzieci natomiast zapraszamy na msze św. o godz. 17.00 z lampionami oraz do uczestnictwa w konkursie adwentowym i losowania figurki Matki Bożej.

2. W tym tygodniu przypadaj pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy młodzież z rodzicami, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania . W I piątek spowiedź w Zawadach o godz.15.00 a w Jedlińsku od godz. 16.30 oraz adoracja Najświętszego sakramentu z Litanią i Koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.00.

3. Dzisiaj o godz. 16.30 Różaniec w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej.

4. W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Lektorów dorosłych zapraszamy do wpisywania się do grafiku czytań na miesiąc grudzień.

5. Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Rozpoczynamy również akcję Caritas – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM w ramach której, świece na stół wigilijny można nabywać w zakrystii oraz w kancelarii. Ofiary z tej akcji przeznaczamy na fundusz Caritas – dożywianie, leczenie i letni wypoczynek dzieci.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi z przyczyn od nas niezależnych zostaje przeniesione się na przyszłą niedzielę. Na mszy o godz. 17.00 poświęcenie medalików a po mszy św. spotkanie z rodzicami. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Przypominamy, że medaliki rodzice kupują we własnym zakresie.

7. Informujemy, że w ostatnim czasie po uzyskaniu pozwolenia od konserwatora zabytków, dokonaliśmy pielęgnacji drzew na cmentarzu wraz z usunięciem jednego z nich. Na prośbę mieszkańców Jedlanki i okolicznych miejscowości, zostały wymienione okna w kaplicy. Koszt wymiany 13 okien wyniósł ponad 30 tys. złotych. Tacę z przyszłej niedzieli w duchu wzajemnej pomocy mieszkańcom Jedlanki przeznaczamy na pokrycie brakującej kwoty. Dziękujemy już dzisiaj za pomoc i zrozumienie.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym znajdziemy świadectwo czeskiego misjonarza więzionego w Sudanie za pomoc chrześcijanom oraz propozycja wspólnej zabawy z dziećmi przy robieniu adwentowego kalendarza. Zapraszamy do lektury.

9. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy śp .Zofię Romanowską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a dla zmarłej prosimy o radość życia wiecznego Wieczny odpoczynek …

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress