I Niedziela Adwentu

Mk 13, 33-37 Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Przeżyjmy ten czas na modlitwie, osobistych postanowieniach oraz na większej wrażliwości na drugiego człowieka. Roraty w naszym kościele o godz. 6.00, a o 5.30 Godzinki do NMP. Dzieci natomiast zapraszamy w dni powszednie na msze św. o godz. 17.00 z lampionami oraz do losowania figurki Matki Bożej i uczestnictwa w konkursie adwentowym. Prosimy rodziców oraz babcie i dziadków o pomoc w dotarciu dzieci do kościoła.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 modlimy się o beatyfikacje Bp. Piotra i nowe powołania do służby Bożej .

3. Dzisiaj na mszy św. roratniej o godz. 6.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, które możemy nabywać w zakrystii i kancelarii. Rozpoczynamy również XXX akcję Caritas – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM w ramach której, świece na stół wigilijny można nabywać w zakrystii oraz w kancelarii. Niech paląca się świeca na każdym wigilijnym stole będzie symbolem naszej wrażliwości na drugiego człowieka.

4. Paczka dla dziecka z Domu dziecka – zebraliśmy prawie 6000 zł. Dziękujemy za włączenie się w akcje przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich i druhów strażaków z Jedlińska. Wykonano 60 paczek, które dostarczymy dla dzieci z domu dziecka.

5. Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas organizują świąteczną zbiórkę Żywności w dniach 9-10 grudnia tj. piątek i sobota w sklepach w Jedlińsku i Wsoli. Z pozyskanej żywności przygotujemy paczki świąteczne dla osób starszych i chorych z terenu naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w tę formę pomocy.

6. Prasa katolicka: Rycerz Niepokalanej, Gość Niedzielny oraz Specjalny numer Gościa Niedzielnego . Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress