I Niedziela Adwentu

Mt 24, 37-44 Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Przeżyjmy ten czas na modlitwie, osobistych postanowieniach oraz na większej wrażliwości na drugiego człowieka. Roraty w naszym kościele o godz. 6.00 a o 5.30 Godzinki do NMP. Dzieci natomiast zapraszamy w dni powszednie na msze św. o godz. 17.00 z lampionami oraz do losowania figurki Matki Bożej oraz uczestnictwa w konkursie adwentowym. Prosimy rodziców oraz babcie i dziadków o pomoc w dotarciu dzieci do kościoła. .

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 modlimy się o beatyfikacje Bp. Piotra i nowe powołania do służby Bożej . W pierwszy piątek spowiedź w kaplicach w Jedlance i Zawadach o godz. 15.00 a w Jedlińsku od godz. 16.30 W sobotę msza o Niepokalanego Serca NMP o godz 7.00

3. Dzisiaj na mszy św. roratniej o godz. 6.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, które możemy nabywać w zakrystii i kancelarii. Rozpoczynamy również XXX akcję Caritas –WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM w ramach której, świece na stół wigilijny można nabywać w zakrystii oraz w kancelarii. Niech paląca się świeca na każdym wigilijnym stole będzie symbolem naszej wrażliwości na drugiego człowieka.

5. Spotkanie grupy lektorów dorosłych dzisiaj po mszy wieczorowej w salce katechetycznej.

6. Paczka dla dziecka z Domu dziecka – ofiary składane do puszek przeznaczamy na ten cel. Dziękujemy za włączenie się w akcje przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich i druhów strażaków z Jedlińska.

7. Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas organizują świąteczną zbiórkę Żywności w dniach 2-3 grudnia tj. piątek i sobota w sklepach w Jedlińsku. Z pozyskanej żywności przygotujemy paczki świąteczne dla osób starszych i chorych z terenu naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w tą formę pomocy.

8. Prasa katolicka : Gość Niedzielny z kalendarzem na nowy rok z wizerunkiem polskich świętych oraz polecany artykuł Kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to niedobry pomysł. Zapraszamy do lektury

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress