I Niedziela Adwentu

Łk 21, 25-28. 34-36 Oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Przeżyjmy ten czas na modlitwie, osobistych postanowieniach oraz na większej wrażliwości na drugiego człowieka. Roraty w naszym kościele o godz. 6.00, a o 5.30 Godzinki do NMP. Dzieci natomiast zapraszamy w dni powszednie na msze św. o godz. 17.00 z lampionami oraz do losowania figurki Matki Bożej oraz uczestnictwa w konkursie adwentowym. Prosimy rodziców oraz babcie i dziadków o pomoc w dotarciu dzieci do kościoła. .

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 modlimy się o beatyfikacje Bp. Piotra. W pierwszy piątek spowiedź w kaplicach w Jedlance i Zawadach o godz. 15.00, a w Jedlińsku od godz. 16.30., a w sobotę msza o Niepokalanym poczęciu NMP o godz. 7.00

3. Dzisiaj na mszy św. roratniej o godz. 6.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, które możemy nabywać w zakrystii i kancelarii. Ofiary składane za opłatki przeznaczamy na remont naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary na ten cel. Rozpoczynamy również XXIX akcję Caritas –WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM w ramach której, świece na stół wigilijny można nabywać w zakrystii oraz w kancelarii. Ofiary z tej akcji przekazujemy na fundusz Caritas z przeznaczeniem dla dzieci. Niech paląca się świeca na każdym wigilijnym stole będzie symbolem naszej wrażliwości na drugiego człowieka.

4. W przyszłą niedziele na mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji pszczelarzy i ich rodzin z okazji św. Ambrożego patrona pszczelarzy oraz poświęcimy nowy witraż zainstalowany w oknie prezbiterium po prawej stronie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Trochę historii z naszej parafii – została przygotowana galeria ks. proboszczy parafii Jedlińsk. Zapraszamy do obejrzenia.

6. Spotkanie grupy lektorów dorosłych dzisiaj po mszy wieczorowej w salce katechetycznej.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny z kalendarzem na nowy rok. Zapraszamy do lektury

8. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy + Kazimierza Malinowskiego, Danutę Berlińską, Janinę Banasiak, Krystynę Kalbarz, Zenona Nowaka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o radość nieba – wieczny odpoczynek…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress