I Niedziela Adwentu

Mt 24, 37-44 Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Przeżyjmy ten czas na modlitwie, osobistych postanowieniach oraz na większej wrażliwości na drugiego człowieka. Roraty w naszym kościele o godz. 6.00 a o 5.30 Godzinki do NMP. Dzieci natomiast zapraszamy w dni powszednie na msze św. o godz. 17.00 z lampionami oraz do uczestnictwa w konkursie adwentowym i losowania figurki Matki Bożej. Prosimy rodziców oraz babcie i dziadków o pomoc w dotarciu dzieci do kościoła. Dziękujemy także ks. Dawidowi przygotowania dekoracji adwentowej.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 modlimy się o beatyfikacje Bp. Piotra. W pierwszy piątek spowiedź w kaplicach w Jedlance i Zawadach o godz 15.00 a w Jedlińsku od godz. 16.30.

3. Dzisiaj na mszy św. roratnej o godz. 6.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, które możemy nabywać w zakrystii i kancelarii. Ofiary składane za opłatki przeznaczamy na renowację bramy i wymianę ogrzewania w kościele. Dziękujemy za ofiary na ten cel. Rozpoczynamy również XXVI akcję Caritas – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM w ramach której, świece na stół wigilijny można nabywać w zakrystii oraz w kancelarii. Ofiary z tej akcji przekazujemy na fundusz Caritas z przeznaczeniem dla dzieci. Niech paląca się świeca na każdym wigilijnym stole będzie symbolem naszej wrażliwości na drugiego człowieka.

4. W przyszłą niedzielę 8 grudnia o godz. 20.00 odbędzie się nabożeństwo Maryjne Akatyst z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Do tej pięknej modlitwy zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami. W czasie tego modlitewnego spotkania nasz chór parafialny wykona piękny bizantyjski hymn Akatyst. Całość zakończy się Apelem Jasnogórskim.

5. Lektorów dorosłych zapraszamy dzisiaj po mszy św wieczorowej na spotkanie formacyjne w salce katechetycznej.

6. W dniu 6 i 7 grudnia(piątek i sobota) Parafialny Zespół Caritas oraz Szkolne Koło Caritas organizują ŚWIĄTECZNĄ ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI. Zebraną żywność w formie paczek świątecznych pragniemy w tym roku przekazać osobom starszym, samotnym, chorym a najbardziej potrzebującym z terenu naszej parafii. W związku z tym w sklepach spożywczych w Jedlińsku i Jedlance będą nasi wolontariusze oraz kosze do których można składać zakupioną żywność. Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy bliźniemu . W sobotę i w niedziele również finał akcji Szlachetna Paczka w ramach którego 22 rodziny z naszego terenu otrzyma pomoc .Wszystkim którzy chcieliby zostać darczyńcami zapraszamy na stronę Szlachetna Paczka.

7. Poświęcenie medalików zakupionych przez rodziców dla dzieci klas III 8 grudnia o godz. 12.00

8. Spotkanie przy choince na Rynku w przyszłą niedzielę 8 grudnia o godz. 13.10. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress