I Niedziela Adwentu

Łk 21, 25-28. 34-36 Oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Przeżyjmy ten czas na modlitwie, oraz na większej wrażliwości na drugiego człowieka. Roraty w naszym kościele o godz. 6.00 a o 5.30 Godzinki do NMP. Dzieci natomiast zapraszamy na msze św. o godz. 17.00 z lampionami oraz do uczestnictwa w konkursie adwentowym i losowania figurki Matki Bożej. Do zdobycia w konkursie Owieczki Tekle i inne nagrody dla każdego dziecka. Prosimy rodziców oraz babcie i dziadków o pomoc w dotarciu dzieci do kościoła. Dziękujemy także s. Iwonie za trud przygotowania dekoracji adwentowej.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 modlimy się o beatyfikacje Bp. Piotra. W pierwszy piątek spowiedź w kaplicach w Jedlance i Zawadach o godz 15.00 a w Jedlińsku od godz. 16.30.

3. Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które możemy nabywać u naszych sióstr. Rozpoczynamy również jubileuszową XXV akcję Caritas –WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM w ramach której, świece na stół wigilijny można nabywać w zakrystii oraz w kancelarii. Ofiary z tej akcji przekazujemy na fundusz Caritas z przeznaczeniem dla dzieci. Niech paląca się świeca na każdym wigilijnym stole będzie symbolem naszej wrażliwości na drugiego człowieka. Są do nabycia również kalendarze Caritas.

4. W przyszłą niedzielę 09 grudnia o godz. 20.00 odbędzie się nabożeństwo Maryjne w intencji młodzieży z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. W czasie spotkania nasz chór parafialny wykona bizantyjski śpiew Akatyst, po którym zostanie wygłoszona nauka do młodzieży. Całość zakończy się Apelem Jasnogórskim.

5. Lektorów dorosłych prosimy o zapisywanie się w zakrystii na listę dyżurów na miesiąc grudzień. Spotkanie dla czytających na Mszach świętych będzie w niedzielę 16 grudnia.

6. W dniu 8 i 9 grudnia(piątek sobota) Parafialny Zespół Caritas oraz Szkolne Koło Caritas organizują ŚWIĄTECZNĄ ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI. Zebraną żywność w formie paczek świątecznych pragniemy w tym roku przekazać osobom starszym, samotnym, chorym a najbardziej potrzebującym z terenu naszej parafii. W związku z tym w sklepach spożywczych w Jedlińsku i Jedlance będą nasi wolontariusze oraz kosze do których można składać zakupioną żywność. Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy bliźniemu . W tych dniach również finał akcji Szlachetna Paczka w ramach której ponad 30 rodzin otrzymało pomoc .

7. Poświęcenie medalików zakupionych przez rodziców dla dzieci klas III 9 grudnia o godz. 9.00

8. W dniu dzisiejszym ofiary, które składamy do puszek przed kościołem przeznaczamy dla państwa Jaroszów z Józefowa jako pomoc naszej wspólnoty parafialnej dla pogorzelców. W imieniu rodziny składamy serdeczne podziękowanie.

9. Miło nam poinformować że 30 osobowa grupa naszej młodzieży z s. Iwoną i P. katechetką Kasią w dniu wczorajszym uczestniczyli w ogólno diecezjalnym Balu Andrzejkowym w Radomiu w którym brało udział ponad 700 osób. Dziękujemy za piękne świadectwo dobrej zabawy.

10. Wigilia na Rynku 16 grudnia o godz. 18.00 bezpośrednio po mszy św. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress