I Niedziela Adwentu

Mk 13, 33-37 Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Przeżyjmy ten czas na modlitwie, oraz na większej wrażliwości na drugiego człowieka. Roraty w naszym kościele o godz. 6.00 a o 5.30 Godzinki do NMP. Dzieci natomiast zapraszamy na msze św. o godz. 17.00 z lampionami oraz do uczestnictwa w konkursie adwentowym i losowania figurki Matki Bożej. Dziękujemy także s. Iwonie za trud przygotowania dekoracji adwentowej.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy młodzież, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania .

3. Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Rozpoczynamy również akcję Caritas – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM w ramach której, świece na stół wigilijny można nabywać w zakrystii oraz w kancelarii. Ofiary z tej akcji przekazujemy na fundusz Caritas z przeznaczeniem dla dzieci. Niech paląca się świeca na wigilijnym stole będzie symbolem naszej wrażliwości na drugiego człowieka.

4. W przyszłą niedzielę 10 grudnia 2017 o godz: 20.00 w naszym kościele nabożeństwo AKATYSTU w wykonaniu naszego parafialnego chóru. Akatyst to przepiękny Maryjny
hymn kościoła bizantyjskiego. Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim. Bardzo serdecznie zapraszamy.

5. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzień modlitw o poszanowane życia i godności człowieka oraz dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00 i 17.00. Na mszy o godz.17.00 będziemy modlić się w intencji nowo poczętych dzieci Będzie też możliwość osobistego włączenia się w Duchową Adopcje Dziecka Poczętego. Bardzo serdecznie zapraszamy.

6. W dniu 8 i 9 grudnia( piątek, sobota) Parafialny Zespół Caritas oraz Szkolne Koło Caritas organizują ŚWIĄTECZNĄ ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI. Zebraną żywność w formie paczek świątecznych pragniemy w tym roku przekazać osobom starszym, samotnym, chorym, najbardziej potrzebującym z terenu naszej parafii. W związku z tym w sklepach spożywczych w Jedlińsku i Jedlance będą nasi wolontariusze oraz kosze do których można składać zakupioną żywność. Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy bliźniemu .

7. Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli i wychowawców 17 grudnia 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Szczegóły na plakacie.

8. W ostatnim czasie z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Stanisława Ofiarę, Halinę Kwiatkowską i Andrzeja Wojcieszka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o radość życia wiecznego: Wieczny odpoczynek …

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress