Dziękczynienie strażaków

przy figurce św. Floriana w Jedlińsku

W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski w naszej wspólnocie parafialnej  o godz. 9.00 wraz z orkiestrą ,druhami strażakami świętowaliśmy  wspomnienie św. Floriana naszego patrona. Podczas mszy św. dziękowaliśmy wraz z rodzinami za bezinteresowna służbę naszych braci strażaków. Uroczystej mszy św. przewodniczył  i homilię  wygłosił ks. Grzegorz Wójcik proboszcz parafii Jedlińsk. Następnie w uroczystym przemarszu  wraz z pocztami sztandarowymi udaliśmy się pod pomnik św. Floriana gdzie strażacy dokonali galowego przejścia. Dziękujemy strażakom za wasze trwanie i życzymy aby nigdy nie zabrakło siły i ducha pomocy drugiemu człowiekowi a wsparci wstawiennictwem św. Floriana stójcie na straży naszego bezpieczeństwa.