Rok 2018

XXVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej Ojczyźnie obchodzimy Dzień Papieski. W dniu dzisiejszym ofiary pieniężne zbierane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. W przyszłą niedzielę w całym kościele katolickim rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Niech ten tydzień zachęci nas do niesienia dobrej nowiny tam, gdzie prowadzą nas ścieżki naszego życia. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na misje.

3. W tym tygodniu 16 .10.2018 przypada 40 rocznica wyboru Jana Pawła na stolicę Piotrową, 70 rocznica powstania biblioteki publicznej oraz 100 lecie odzyskania niepodległości. Uroczystości w naszej parafii rozpoczną o godz. 16.30 nabożeństwem różańcowym, msza św. o godz. 17.00 i uroczysty koncert. Zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakatach .

4. Przypominamy o uporządkowaniu grobów na Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku prosimy, już dziś o społeczną pomoc w sprzątaniu cmentarza mieszkańców Płaskowa i Moczydła. Dzień i godzinę podamy w przyszła niedziele. (więcej…)

14 Paź 2018

XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu, tzw. 40-godzinne Nabożeństwo. Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni robocze o godz. 17:30, a w niedziele o 16:30. W czwartek 11 października 2018 różaniec w intencji nauczycieli poprowadzi młodzież naszej szkoły w Jedlińsku. Zapraszamy wszystkich nauczycieli.

3. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie będzie obchodzony XVIII Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające uzdolnioną polską młodzież pochodzącą z ubogich rodzin.

4. 13.10. przypada w liturgii bł. Honorata Koźmińskiego patrona kaplicy w Zawadach i założyciela Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej pracujących w naszej parafii. Z tej racji w przyszłą niedzielę w kaplicy w Zawadach o godz. 10:30 uroczysta Msza św. ku czci patrona kaplicy. (więcej…)

07 Paź 2018

XXV Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W przyszłą niedzielę – 30 września 2018 o godz. 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. na mszę św. podczas, której zostaną poświęcone różańce. Po mszy św. spotkanie z rodzicami.

2. Za dwa tygodnie, tj. w sobotę 6-go października odbędzie się pielgrzymka Kółek Różańcowych do Wysokiego Koła. Zachęcamy Kółka różańcowe z naszej parafii do udziału w tej ogólno diecezjalnej pielgrzymce. Organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

3. Spotkanie grupy lektorów dorosłych w przyszłą niedzielę po mszy św. wieczorowej w salce katechetycznej.

4. Informujemy, że Decyzją Matki Prowincjalnej odchodzi z naszej parafii s. Ewa, która pracowała wśród nas 18 lat. Składamy siostrze Ewie szczere i gorące podziękowania za jej długoletnią prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i sił na dalsze lata życia. S Ewa odchodzi na emeryturę i będzie mieszkała w domu zakonnym w Drzewicy.

5. Informujemy, że zgłoszenia intencji mszalnych i wypominki na przyszły rok będziemy przyjmować od 1-go października w godzinach pracy kancelarii. (więcej…)

23 Wrz 2018

XXIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku tylko popołudniu od godz. 16, a w sobotę rano od godz. 8. Spowiedź na 15 minut przed każdą Mszą świętą, a w piątek od 17.30.

2. Przypominamy, że dzisiaj po Mszy wieczornej odbędzie się doroczny koncert słowno-muzyczny w wykonaniu p. Roberta Grudnia, Bogusława Morki oraz Tomasza Chrześcijanka poświęcony wierności Bogu i Ojczyźnie w czasach PRL.

3. Jutro po Mszy wieczornej, ok. 18.30, odbędzie się w kościele spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów klas 6, 7 i 8 oraz 3 gimnazjum wszystkich szkół naszej parafii dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 9 odbędzie się uroczysta Msza święta na rozpoczęcie formacji kandydatów do bierzmowania ze wspomnianych klas.

4. W najbliższą sobotę i niedzielę, 22 i 23 września, odbędzie się XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem Rodzina Bogiem silna mocą swego narodu. Szczegóły na plakacie przed kościołem. Dojazd we własnym zakresie.

16 Wrz 2018