Rok 2018

XX Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wszystkim biorącym udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w grupie 17-tce na czele z ks. kierownikiem Filipem, składamy bardzo serdeczne podziękowanie. Szczególne podziękowanie składamy kapłanom, alumnom, grupie muzycznej, porządkowej, medycznej, bagażowym, wszystkim sponsorom koszulek, dowożącym żywność, ciepłe posiłki, pieczywo, napoje, bądź wsparli finansowo to religijne wydarzenie składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy także tym wszystkim, którzy modlitwą towarzyszyli pielgrzymom gromadząc się na codziennych spotkaniach w kościele.

2. Informujemy że, ks. Bp. Henryk Tomasik z dniem 20 sierpnia odwołał ks. Filipa Gumińskiego z funkcji wikariusza naszej parafii. Ks. Filipowi dziękujemy za pracę z młodzieżą, ministrantami i oazą i ruchem domowego kościoła i wszelkie formy duszpasterskie w naszej parafii w ciągu 2 lat. Życzymy ks. Filipowi owocnej pracy na nowej parafii i Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień. Jednocześnie informujemy, że nowym wikariuszem został ks. Piotr Klepaczewski, którego bardzo serdecznie witamy.

3. Wszystkim przebywającym i wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzymy miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu. (więcej…)

19 Sie 2018

XIX Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W tym tygodniu 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz.7,9,12,17. W kaplicy w Jedlance w tym dniu mszy św. nie będzie z racji pieszej pielgrzymki do Błotnicy. Pielgrzymka ta wyruszy o godz. 9.00 z placu przy kaplicy w Jedlance. Powrót autokarem. Poświęcenie wiązanek ziół zbóż i kwiatów na każdej mszy św.

2. Rejonowy Dzień Chorych w Błotnicy 18 sierpnia 2018 r. Rozpoczęcie o godz. 10.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dojazd we własnym zakresie.

3. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczamy dla p. Michalaków z Romanowa u których 1.08.2018 r. wybuchł pożar. W imieniu rodziny dziękujemy za dar serca.

4. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 13 sierpnia. Wyjazd o godz. 4.00 z placu przed kościołem. Powrót po Apelu Jasnogórskim. W gablocie przed kościołem i na stronie internetowej wywieszona jest lista 4 autokarów wraz z pielgrzymami. Proszę o sprawdzenie numeru autokaru w którym mamy zarezerwowane miejsce. (więcej…)

12 Sie 2018

Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy VII 2018

Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 13 sierpnia. Wyjazd o godz. 4.00 z placu przed kościołem. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Poniżej lista 4 autokarów wraz z pielgrzymami. Proszę o sprawdzenie numeru autokaru w którym mamy zarezerwowane miejsce. (więcej…)

11 Sie 2018

XVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu jutrzejszym 6-go sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7,9,18 .W naszym dekanacie odpusty w parafii Jasionna i w Goryniu.

2. Piesza pielgrzymka do Częstochowy z terenu Radomia i naszego dekanatu rozpocznie się jutro 6 sierpnia Mszą św. odprawianą o godz: 9:30 na placu Seminaryjnym w Radomiu. Polecamy naszym modlitwom wszystkich pielgrzymów, aby szczęśliwie dotarli na Jasna Górę. Podczas trwania Pielgrzymki, będziemy jako parafia łączyć się duchowo i wspierać naszą modlitwą wszystkich pielgrzymów z naszej grupy 17-tki. Zapraszamy serdecznie od jutra każdego dnia, na godz.: 21.00 do kościoła, na czuwanie modlitewne połączone z Apelem Jasnogórskim.

3. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby KUL-u.

4. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 13 sierpnia. Wyjazd o godz. 4.00 z placu przed kościołem. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do uczestnictwa. (więcej…)

05 Sie 2018