3 grudnia 2017

I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Przeżyjmy ten czas na modlitwie, oraz na większej wrażliwości na drugiego człowieka. Roraty w naszym kościele o godz. 6.00 a o 5.30 Godzinki do NMP. Dzieci natomiast zapraszamy na msze św. o godz. 17.00 z lampionami oraz do uczestnictwa w konkursie adwentowym i losowania figurki Matki Bożej. Dziękujemy także s. Iwonie za trud przygotowania dekoracji adwentowej.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy młodzież, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania .

3. Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Rozpoczynamy również akcję Caritas – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM w ramach której, świece na stół wigilijny można nabywać w zakrystii oraz w kancelarii. Ofiary z tej akcji przekazujemy na fundusz Caritas z przeznaczeniem dla dzieci. Niech paląca się świeca na wigilijnym stole będzie symbolem naszej wrażliwości na drugiego człowieka.

4. W przyszłą niedzielę 10 grudnia 2017 o godz: 20.00 w naszym kościele nabożeństwo AKATYSTU w wykonaniu naszego parafialnego chóru. Akatyst to przepiękny Maryjny
hymn kościoła bizantyjskiego. Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim. Bardzo serdecznie zapraszamy. (więcej…)

03 Gru 2017